Tajemnicze listy radnego Maślanka

Tajemnicze listy radnego Maślanka

Podczas posiedzeń komisji poruszane są różne sprawy. W miniony piątek w trakcie komisji finansów omawiane były zmiany w uchwale budżetowej i chęć zrzeszenia w Związku Miast Polskich. Tematy te jednak przyćmiła sprawa poruszona przez Wojciecha Maślanka, a właściwie odpowiedź burmistrza na zadane pytania.

Wojciech Maślanek w punkcie posiedzenia Sprawy różne poprosił Roberta Kowalczyka:

Proszę przedstawić aktualny stan prawny sporu prawnego pomiędzy miastem Pionki, a panią dyrektor MOK. W tej chwili jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy.

Burmistrz odpowiedział, że nie zna dokładnie stanu prawnego, a odpowiedź zostanie udzielona na poniedziałkowej sesji przez osobę kompetentną, która tą sprawą się zajmuje. Wojciech Maślanek stwierdził więc, że burmistrz nie chce mu udzielić odpowiedzi.

Ja rozumiem, że pan jest teraz obrońcą tej pani – mówił Robert Kowalczyk, a radny Maślanek dodał, że miasto Pionki przegrało sprawę w sądzie z dyrektor MOK. – Ale proszę nie wprowadzać nikogo w błąd – odparł burmistrz. – Proszę powiedzieć kiedy była ta sprawa i o co? Proszę powiedzieć, bo pan się zajmuje plotkami, zamiast faktami.

Czy w październiku 2019 roku nie uprawomocnił się wyrok WSA w sprawie sporu pomiędzy panią Anną, a miastem? – pytał Wojciech Maślanek. – I czy miasto odwołało się do NSA?

Burmistrz odpowiedział, że nie zna prawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a przewodniczący rady dopytywał wciąż o odwołanie się przez miasto do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Robert Kowalczyk wyjaśnił, że sprawę prowadzi radca prawny urzędu i z tego co mu wiadomo, to jest wyznaczony termin rozprawy oraz wezwani są świadkowie do sądu pracy.

Ja o sądzie pracy nie mówię. Przykro mi panie burmistrzu, że pan jako osoba zwolnił tą panią, a teraz pan mówi, że pana ta sprawa nie interesuje – stwierdził Wojciech Maślanek, choć nie padło ze strony burmistrza, że nie interesuje się sprawą, a jedynie, że nie wie na jakim jest w tej chwili etapie.

Zwalniał, bo pan mi tak proponował jak był pan w moim komitecie – odpowiedział Robert Kowalczyk. – Przecież to pan robił listy kogo zwalniać i zatrudniać. Nawet świadkowie są, że robił pan te listy.

Na sesji panie burmistrzu zapytamy. Proszę się przygotować, naprawdę – stwierdził Wojciech Maślanek, a burmistrz dodał: – Jak zapytamy? To pan z kim będzie jeszcze?

Przewodniczący komisji Piotr Nowak upominał, aby zakończyć dyskusję, ale Wojciech Maślanek wciąż upierał się, że burmistrz nie chce mu odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pan burmistrz udzielił odpowiedzi w takim zakresie w jakim udzielił – wyjaśniał radnemu Piotr Nowak.

Podczas sesji będzie omawiana sprawa dyrektor MOK ponieważ do rady miasta trafiła kolejna skarga od pani Anny, która zostanie rozpatrzona przez komisję skarg. Już w poniedziałek zostanie omówiony aktualny stan prawny sporu pomiędzy miastem, a dyrektor MOK.

fot. www_darkworkx_de

Przeczytaj również

Komentarze