Telewizja urzędowa nie nadaje

Telewizja urzędowa nie nadaje

Od kilku tygodni mieszkańcy miasta znów nie mogą odbierać sygnału telewizji lokalnej. Program dostępny jest wyłącznie w internecie.

Telewizja miała być alternatywą dla lokalnych mediów, które istnieją głównie w internecie. Kiedy na początku kadencji przekonywano o słuszności utworzenia programu telewizyjnego, głównym argumentem było właśnie to, że nie wszyscy mieszkańcy mają dostęp do internetu, za to większość korzysta z telewizji kablowych. Taka telewizja będzie więc świetnym źródłem informacji.

Niestety od samego początku pojawiają się trudności z nadawaniem sygnału. Tym razem powodem jest… tajemniczy partner.

Mamy ciągłe problemy techniczne z nadawaniem sygnału telewizji kablowej Kurier Pionkowski – wyjaśniał Romuald Zawodnik. – Podjęliśmy kolejne decyzje, które mają zakończyć te problemy. One nie wynikają, według analiz, z naszej winy, ale z trudnej współpracy z partnerem zewnętrznym.

Radny Wojciech Maślanek zwrócił uwagę, że problemy z nadawaniem wynikają raczej z niewiedzy pracowników urzędowej telewizji w temacie przesyłania sygnału. Burmistrz nie odpowiedział na pytanie kim jest „partner zewnętrzny” przez którego telewizja wciąż boryka się z problemami.

Niestety nie jest znany termin wznowienia emisji programu.

Przeczytaj również

Komentarze