Tytuły zasłużonych uroczyście wręczone

Tytuły zasłużonych uroczyście wręczone

W dniu 28 września podczas 65 uroczystej sesji Rady Miasta wręczona dwa tytuły Zasłużony dla Miasta Pionki: Kazimierzowi Iwanowskiemu oraz ks. Leonowi Czerwińskiemu.

Kapituła przyznająca tytuły zasłużonych dla miasta oraz honorowych obywateli miasta przyznała tym razem dwa tytuły. Po podjęciu pozytywnej decyzji przez kapitułę nastąpiła specjalna, bo uroczysta sesja Rady Miasta na której rada uchwałą zatwierdziła decyzję poprzez aklamację, czyli bez głosowania i dyskusji na sesji.

Po wręczeniu tytułów odznaczeni w kilku słowach podziękowali za wyróżnienie.

Nie jestem człowiekiem słowa, jestem raczej człowiekiem czynu – mówił ze wzruszeniem Kazimierz Iwanowski, znany mieszkańcom Pionek przede wszystkim z miłości do sportu, a także działalności społecznej i charytatywnej na rzecz rozwoju Pionek i pionkowskiego sportu. – W tak miłym momencie chciałbym tylko wyrazić wdzięczność za nadanie mi tego zaszczytnego wyróżnienia. Nie wiem czy naprawdę na niego zasługuję. To miasto i klub sportowy Proch zrobili dla mnie więcej niż ja dla nich.

Trzeba umieć zakwitnąć tam gdzie nas Bóg posiał – mówił ks. Leon Czerwiński. – Cieszymy się wraz z panem Kazimierzem tym dzisiejszym dniem i wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy współpracowali, że mogliśmy razem czynić dobro na szachownicy naszego miasta.

Miasto Pionki pięknieje, wabi pięknem nie wtedy, kiedy są piękne, równe ulice i wspaniałe trawniki, klomby z kwiatami, ale gdy jest bogate pięknem ludzkich serc – mówił Romuald Zawodnik.

Uroczysta sesja trwała kilkanaście minut i zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z wręczenia tytułów.

 

Przeczytaj również

Komentarze