Wesprzyj psiaki przed zimą

Wesprzyj psiaki przed zimą

35 psów, które obecnie przebywają pod opieką Przytuliska w Pionkach, czeka na wsparcie ludzi o dobrym sercu. Zbliża się zima – budy wymagają docieplenia, a kojce - remontu. Bez dodatkowej pomocy finansowej, zimowe miesiące mogą okazać się bardzo trudne dla zwierzaków.

Jesień jest wyjątkowo piękna tego roku i jednocześnie łaskawa dla psiaków z pionkowskiego Przytuliska. Zima jednak zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią minusowe temperatury i śnieg. To może być niezwykle trudny czas dla bezdomnych zwierząt, które znalazły tymczasowy dom w schronisku. Przytulisko stara się jak może, by zapewnić jak najlepsze miejsce zastępcze dla piesków, jednak z upływem czasu i pod wpływem warunków atmosferycznych tymczasowe budy dla zwierząt ulegają zniszczeniu.

Najważniejsze jest dla nas by zakupić nowe budy. Wiele z nich jest w opłakanym stanie, są odrapane, deski spróchniały, dachy pordzewiały, a to jedyne schronienia, gdzie zwierzaki przy minusowych temperaturach mogą się ogrzać – mówi Elżbieta Fliszkiewicz, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Pionkach.

Jak dodaje, remontu wymagają również kojce, a to spory wydatek.

Zwierzęta same nie mogą prosić o pomoc, więc robimy to za nich. W naszym Przytulisku mamy 35 psiaków, te młodsze często mają szansę na znalezienie drugiego domu, ale te starsze – równie mocno kochane – spędzają z nami już kolejną zimę. Zrobimy wszystko, żeby było im ciepło w tym czasie, ale bez pomocy osób dobrej woli będzie nam bardzo ciężko zrealizować te plany – dodaje Prezes.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Pionkach działa od 2009 roku. W tym czasie pomogło kilkuset bezdomnym zwierzakom. Jak wycenia, koszty przygotowań do zimy wyniosą blisko 15.000zł. To dla małego Przytuliska spora kwota ale opiekunowie psiaków wierzą, że uda się ją zebrać. – Będziemy także bardzo wdzięczni za sprezentowanie nowych średnich i dużych bud oraz materiałów na ogrodzenie, służących do wybiegów dla psiaków – dodaje Prezes.

Przytulisko znajduje się przy ulicy Zakładowej w Pionkach. Posiada spory, niezagospodarowany teren zielony, który docelowo ma być wybiegiem dla zwierząt. Niestety, brak środków nam to uniemożliwia. – Marzymy o tym, by nasze psiaki nie musiały spędzać całego czasu w niewielkich klatkach, a mogły biegać po trawie i cieszyć się otwartą przestrzenią. Wierzymy, że dzięki wsparciu osób, które nie są obojętne na los zwierząt, uda nam się zrealizować to marzenie – podsumowuje Elżbieta Fliszkiewicz.

Darowizny na Przytulisko można wpłacać:

PKO BP S.A. Oddział 1 w Pionkach
nr rachunku: 48 1020 4317 0000 5102 0260 8180
z dopiskiem „Buda dla psa”
PayPal: ptonz@wp.pl

źródło PTOnZ, fot. mvandepi

Przeczytaj również

Komentarze