Wybieramy swoich przedstawicieli

Wybieramy swoich przedstawicieli

Już 21 października 15 396 wyborców będzie mogło oddać swój głos w demokratycznych wyborach samorządowych w 15 okręgach wyborczych. W sumie wybierać będziemy pośród 83 kandydatów na radnych miejskich i 4 kandydatów na burmistrza.

W nadchodzących wyborach mamy tylko 4 kandydatów na fotel burmistrza:

  • Robert Kowalczyk, KWW Roberta Kowalczyka Stawiamy na Pionki,
  • Joanna Ewa Klich, KW PiS,
  • Krzysztof Banaszek, KW PSL,
  • Romuald Zawodnik, KWW Romualda Zawodnika Wspólne Pionki.

Jeżeli w I turze w dniu 21 października żaden z nich nie uzyska 50,01% głosów wszystkich wyborców, którzy pójdą na wybory, to w dniu 4 listopada odbędzie się II tura – głosować będziemy na dwóch kandydatów, którzy uzyskali w I turze największą liczbę głosów.

Mieszkańcy wybierać będą swoich przedstawicieli w Radzie Miasta spośród 83 kandydatów z 11 komitetów wyborczych:

  • Okręg nr 1– Harcerska, Krucza, Ogrodowa, Parkowa, Radomska 1A, 1B, 5, 15, Różana, Węglowa:
    • PAJĄK Krystian Kamil, KW PSL, lista nr 2,
    • SOBOL Zenon, KW PiS, lista nr 10,
    • KUPISZ Hanna Agata, KWW PIM lista nr 17,
    • SZEWCZYK Radosław Marcin, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • ABRAMOWICZ Paweł, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 2 – Brzozowa, Jodłowa, Przemysłowa, Radomska 9, Sosnowa, Spokojna, Zakładowa:
    • KRYCZKA Kamil, KW PSL, lista nr 2,
    • SOT Karol, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • KACZOROWSKA Kamila, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21,
    • BELOWSKI Zbigniew, KWW Centralna Kolonia, lista nr 23.
  • Okręg nr 3 – Elizy Orzeszkowej, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Plac Konstytucji 3 Maja, Stefana Żeromskiego 2:
    • WITCZYK Kamila Anna, KW PSL, lista nr 2,
    • GRZYB Grzegorz Wincenty, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • JAROSZEK Dawid, KW PiS, lista nr 10,
    • WOŹNIAK Danuta, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • GAŁKOWSKI Bartłomiej Andrzej, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • SADURSKA Dorota, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 4 – Dębowa, Kozienicka - posesje prywatne, Niepodległości, Pokoju, Szkolna, Szpitalna, Zacisze:
    • KŁOSOWSKI Mateusz, KW PSL, lista nr 2,
    • MOLENDA Michał Adam, KW PLATFORMA.NOWOCZESNA Koalicja Obywatelska, lista nr 4,
    • GUZA Piotr Przemysław, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • WŁODARCZYK Apolonia Gloria, KW PiS, lista nr 10,
    • AMBROZIAK Tomasz Antoni, KWW PIM, lista 17,
    • SARNECKI Piotr Mikołaj, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • SOKOŁOWSKI Krzysztof Wojciech, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • SZAŁABAJ Włodzimierz, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 5 – Adama Mickiewicza 4, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, Adama Mickiewicza - posesje prywatne, Leśna 19, 21, 23, 25, 27:
    • MYŚLIWIEC Kazimierz Marian, KW PSL, lista nr 2,
    • KUC Marek, KW PiS, lista nr 10,
    • BANDYK Krzysztof Robert, KWW Niezależny, lista nr 18,
    • NAWROCKA Grażyna Ewa, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • WASIŁEK Wiesław, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • KOBYLAS Paweł Marian, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 6 – Kozienicka 22, 24, 26, 28, 30, 32:
    • MAZUREK Justyna Joanna, KW PSL, lista nr 2,
    • ABRAMOWICZ Grzegorz, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • NOWAK Piotr, KW PiS, lista nr 10,
    • TURSKI Paweł Leszek, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • MAZUR-DOWNAR Ewelina Aneta, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • MAZUR Daniel Gerard, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 7 – Dolna, Leśna 1, 2, 4, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 15, 17, Leśna – posesje prywatne, Henryka Sienkiewicza 27, 31, 32, 34, 36, 38, Poziomkowa:
    • CYBULSKA Izabela, KW PSL, lista nr 2,
    • TOSZA Bohdan Norbert, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • MIRKA Tomasz, KW PiS, lista nr 10,
    • WIŚNIEWSKI Łukasz Karol, KWW Niezależny, lista nr 18,
    • SZMIT Tomasz Kazimierz, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • KUSTRA Jacek, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • PANUFNIK Kamil, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 8 – Adama Asnyka 4, Aleje Lipowe 2, 4, 6, 8, 10, 12, Leśna 8, 12, 14, 16, 18, 20, 22:
    • BANASZEK Krzysztof Marek, KW PSL, lista nr 2,
    • MRÓZ-CIBOR Anna, KW PiS, lista nr 10,
    • MIŚKIEWICZ Krzysztof Sylwester, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • MAŚLANEK Wojciech, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 9 – Adama Asnyka 1, 2, 3, 5, Aleje Lipowe 14, Henryka Sienkiewicza-posesje prywatne, Henryka Sienkiewicza 6, 8, 10, 12, 14, 24, Legionistów, Łączna:
    • KORZEŃ Tomasz, KW PSL, lista nr 2,
    • IWANOWSKA Maria, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • WOJTASZEWSKI Jakub, KW PiS, lista nr 10,
    • BIŃKOWSKI Krzysztof, KWW Niezależny, lista nr 18,
    • CHOJNACKI Wojciech Mikołaj, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • RYBANIEC Wiesława Maria, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • BOGUTA Justyna, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 10 – Aleja Jagiellońska, Aleja Królewska, Aleje Lipowe 1, 3, 3A, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, Ks. J. Popiełuszki 2, 6:
    • WYDMUCH Iwona Marzena, KW PSL, lista nr 2,
    • STĘPIEŃ Maria Anna, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • KWIATKOWSKA Aneta Katarzyna, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 11 – Aleje Lipowe 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, Augustowska, Chemiczna, Czesława Miłosza, Królowej Św. Jadwigi, Ks. J. Popiełuszki 1, 3, Macieja Płażyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Roberta Schumana, Słoneczna, Tadeusza Mazowieckiego, Targowa, Unii Europejskiej, Wesoła, Willowa, Wisławy Szymborskiej, Złota:
    • WRZESIŃSKI Robert, KW PSL, lista nr 2,
    • FIGURSKA Ewa Anna, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • SOT Sebastian, KW PiS, lista nr 10,
    • FABISZEWSKI Michał Paweł, KWW Niezależny, lista nr 18,
    • BŁAZIK Marek Krzysztof, KWW Wspólne Pionki, lista nr 19,
    • WIERZYCKA Anna Renata, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 12 – Adasia Guzala 6A, 6B, 8, 10, 12, Bohaterów Studzianek 1, 3, 5, 9, 13, 15, 23:
    • KACZMARCZYK Paweł, KW PSL, lista nr 2,
    • WĄSIK Grzegorz, KW PiS, lista nr 10,
    • DRÓŻDŻ Agata Maria, KWW Wspólne Pionki, lista nr 19,
    • GOLBERT Michał, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 13 – Aleja Chrztu Polski, Aleja Piastowska, Adasia Guzala 2, Armii Krajowej, Biała, Bohaterów Studzianek 11, 17, 19, 21, Bohaterów Studzianek – posesje prywatne, Dziewiątego, Kwiatowa, Liliowa, Miła, Nowa, Olgi I Andrzeja Małkowskich, Owocowa, Partyzantów, Podgaje, Powstania Styczniowego, Powstania Warszawskiego, Północna, Stanisława Staszica, Świerkowa, Wandy Kojro, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Zaułek Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zaułek Tadeusza Gajcego, Żurawia:
    • AMEREK Bartosz, KW PSL, lista nr 2,
    • WOŹNIAK Anna, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • ŁYŻWA Tomasz Józef, KW PiS, lista nr 10,
    • CYBULSKI Dominik Marek, KWW Niezależny, lista nr 18,
    • FABIS Eugeniusz, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • OSIŃSKA Halina Alicja, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • CYBULSKA Ewa Zofia, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 14 – Akacjowa, Daleka, dr Marii Garszwo, Gabriela Narutowicza, Gen. Hallera, Gen. Okulickiego, Gen. Roweckiego "Grota", Gen. Rozwadowskiego, Graniczna, Ignacego Mościckiego, Jasna, Jesionowa, Józefa Piłsudskiego, Klonowa, Łąkowa, Macieja Rataja, Marszałka Śmigłego-Rydza, Mjr. Hubala, Orląt Lwowskich, Podmiejska, Polna, Tadeusza Kościuszki, Stanisława Wojciechowskiego, Władysława Andersa, Władysława Sikorskiego, Zwoleńska, Zwycięstwa:
    • KOWALCZYK Paweł Grzegorz, KW PSL, lista nr 2,
    • GOGOLEWSKI Mieczysław, KW SLD LEWICA RAZEM, lista nr 5,
    • GRZYWACZ Wioletta, KW PiS, lista nr 10,
    • ŚMIETANKA Elżbieta Izabela, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • SOKALSKI Norbert Lucjan, KWW Stawiamy na Pionki, lista nr 21.
  • Okręg nr 15 – Aleja Jana Pawła II, Bolesława Prusa, Fabryczna, Filtrowa, Jana Kochanowskiego, Janusza Korczaka, Jordanowska, Kolejowa, Krótka, Obrońców Ojczyzny, Piotra Ściegiennego, Stanisława Moniuszki, Stefana Żeromskiego 1, 1C, 3, 4, 5, 6, 8, Spacerowa, Sportowa, Wspólna, Zielona:
    • KOWALSKI Tomasz Piotr, KW PSL, lista nr 2,
    • KLICH Joanna Ewa, KW PiS, lista nr 10,
    • KOPCZYŃSKA Maria Alicja, KW Forum Samorządowe, lista nr 19,
    • GIEMZA Elżbieta, KWW Wspólne Pionki, lista nr 20,
    • PACAN Stanisław, KWW Zgoda i Zaufanie, lista nr 22.

Zachęcamy wszystkich uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Każdy głos ma znaczenie, a mieszkańcy mają demokratyczne prawo wybrać najlepszego, ich zdaniem burmistrza i radnego.

Przeczytaj również

Komentarze