Wypłoszeni inwestorzy

Wypłoszeni inwestorzy

Ciężko jest realizować przychody miasta, kiedy „ktoś wypłasza inwestora” – twierdzi Romuald Zawodnik. A wszystko przez niesubordynowanych mieszkańców, którzy pokrzyżowali plany głównemu inwestorowi, czyli firmie QFG.

Burmistrz podkreśla, że przez 3 lata udawało się realizować różne zamierzenia i inwestycje miejskie dlatego, że do kasy miasta wpływały znaczące środki pochodzące ze sprzedaży mienia gminnego.

Jeździ się po inwestorach jak po burym kocie, a potem są skutki. Jeżeli inwestor znajduje nieprzychylne środowisko do funkcjonowania dla siebie, to przenosi swój biznes gdzie indziej. Myśmy przez 3 lata realizowali przychody ze sprzedaży mienia, to głównie dzięki panu Krzyżanowskiemu i firmie QFG – mówi burmistrz. – Jeżeli tutaj nagle ktoś zaczyna wystraszać, wypłaszać z miasta inwestora, to dzisiaj proszę bardzo, kto kupi? Nikt. Będziemy czekać. Te przychody to jest skutek pewnych działań. Albo stwarzamy środowisko przychylne dla inwestorów, przychodźcie do miasta, budujcie tu swój biznes, tu osiągniecie sukces, albo nie. Jeżeli dzisiaj jest inwestor, to dzisiaj jest szansa. Przegapimy szansę – jutro jej nie ma.

Zawodnik tłumaczy, że to decyzje radnych wpływają na koszty funkcjonowania miasta. To oni nie dają narzędzi realizowania przychodów, a oczekują, że zrealizowane zostaną wszystkie wydatki. Decyzją radnych tylko od początku tego roku budżet uszczuplił się po stronie przychodów o 1,6 mln zł, bo radni odrzucili uchwałę w sprawie podwyżki cen za śmieci oraz nie pozwolili na sprzedaż mieszkań komunalnych z 50% bonifikatą (wciąż obowiązuje bonifikata w wysokości 95%).

Zrobili mi dziurę budżetową na kwotę prawie 1,6 mln zł, a proszę zauważyć, że na chodniki, na różne drogi, to nasze wydatki na ogół sięgają 1,5 mln zł. Czyli praktycznie rzecz biorąc, dzisiaj to oznacza, strzelam z głowy, wszystkie inwestycje drogowe ze środków własnych powinny być wstrzymane. Ja tak na dobrą sprawę wpatruję się, wsłuchuję się i robię to co wynika z głosowań radnych. Dzisiaj wynika, że muszę wstrzymać wydatki na kwotę 1,6 mln.

Przeczytaj również

Komentarze